KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8702328
*
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:28:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:50:42
1
100 kr
16/1 12:04:10
2
250 kr
16/1 15:35:24
3
200 kr
16/1 15:35:35
3
300 kr
18/1 13:23:46
1
600 kr
18/1 21:10:45
4
600 kr
18/1 21:13:43
4
700 kr
19/1 19:54:24
1
800 kr
20/1 16:50:32
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04
*
Akvarell
Kondition: oramade
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 21:50:42 | 1 | 100 kr |
| 16/1 12:04:10 | 2 | 250 kr |
| 16/1 15:35:24 | 3 | 200 kr |
| 16/1 15:35:35 | 3 | 300 kr |
| 18/1 13:23:46 | 1 | 600 kr |
| 18/1 21:10:45 | 4 | 600 kr |
| 18/1 21:13:43 | 4 | 700 kr |
| 19/1 19:54:24 | 1 | 800 kr |
| 20/1 16:50:32 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04



